این سایت برای ie9 طراحی نشده است

لطفا دستگاه خود را بچرخانید.

حذف ارتباط بین پروژه حذف شده از PWA و TFS

۵ تیر ۱۳۹۵ امین مژگانی
بدون دیدگاه

یکی از قابلیت های بسیار کاربردی Project Server امکان اتصال آن به TFS است. در این مدل، همگام سازی User Storyها، Taskها و … بین TFS و Project Server به صورت خودکار انجام می گیرد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در اتصال این دو سرویس به هم به وجود بیاید، مربوط به زمانی است که قبل از Unmap کردن پروژه از TFS، آن را از Project Server حذف کنیم. در این حالت اگر کامند /GetMappedProjects را اجرا کنیم، با پروژه ای بی نام در لیست پروژه های Map شده مواجه می شویم. این امر منجر به اختلال در فرایندهای بعدی خواهد شد.

برای رفع این مشکل Massimiliano D’Amico در وبلاگ خود راه حل جالبی پیشنهاد کرده (وی تاکید کرده که این راه حل مورد تایید مایکروسافت نیست و تنها یک راه حل تجربی بر مبنای سعی و خطای وی است!):

بر روی سرور SQLی که پایگاه های داده TFS بر روی آن قرار دارد، به دنبال پایگاه داده ای با ساختار نام Tfs_<CollectionName> می گردیم (مثلا اگر نام کالکشن ما DefaultCollection است، پایگاه داده ای به نام Tfs_DefaultCollection مد نظر ماست.)

بر روی این پایگاه داده به دنبال Table با نام tbl_sync_mappings می گردیم.

این Table تنها یک رکورد دارد. فیلد mapping را کپی می کنیم و در یک Text editor آن را اصلاح می کنیم. این رکورد ساختار XMLی دارد. پروژه های متصل شده به TFS، در تگ های psProject قرار گرفته اند. تنها کاری که نیاز به انجام است، پیدا کردن آن عنصر نامطلوب! و حذف آن از ساختار XML است.

حال باید متن را با فیلد mapping جایگزین کنیم.