این سایت برای ie9 طراحی نشده است

لطفا دستگاه خود را بچرخانید.

Microsoft Exchange 2016 منتشر شد

۲۳ آبان ۱۳۹۴ مهرداد حیدری
بدون دیدگاه
exchange-logo

سر انجام از حدود یک ماه قبل نسخه ۲۰۱۶ مایکروسافت اکسچینج منتشر شد. این نسخه نیز مانند تمامی محصولات مایکروسافت در نگارش RTM یا اولیه منتشر شده و به مرور با انتشار سرویس پک و CU یا مجموعه آپدیتها تکمیل می شود.

در نگاه نخست تغییر محسوسی در منوها دیده نمی شود اما در مراحل نصب و مجموعه پیش نیازهای لازم تغییراتی نسبت به نسخه ۲۰۱۳ بوجود آمده است. نخستین و البته برجسته ترین تغییر بوجود آمده این است که مایکروسافت در این نسخه تعداد رول ها را باز هم کاهش داده و به ۲ رول یعنی Mailbox و  Edge رسانده است. از دیگر سو در هنگام نصب پیش نیازها چند مورد جدید به چشم می خورد.

از دیگر نکات قابل توجه این است که در ورژن ۲۰۱۶، پروتکل پیش فرض یا default برقراری ارتباط میان اوت لوک و اکسچینج سرور MAPI over HTTP است(برخلاف اکسچینج ۲۰۱۳ که RPC over HTTP پروتکل پیش فرض بود). مایکروسافت علت این تغییر را در این مورد ذکر کرده که MAPI over HTPP به نسبت RPC over HTTP قابل اطمینان و پایدار تر است. نکته دیگر آن است که Outlook Web App به Outlook on the web تغییر نموده و سازگاری آن با انواع تبلت، اسمارت فون و همچنین کامیپوترهای رومیزی بهبود یافته است.

اطلاعات کامل در وبسایت مایکروسافت قابل مشاهده استhttps://technet.microsoft.com/en-us/library/jj150540(v=exchg.160).aspx