این سایت برای ie9 طراحی نشده است

لطفا دستگاه خود را بچرخانید.

بهینه سازی سایت سئو Search Engine Optimization

امروزه موتورهای جستجو مهم ترین رسانه برای معرفی کسب و کار شما به مشتریان بالقوه هستند. برای هریک از ما در طول روز بارها پیش می آید که از طریق جستجوی یک عبارت در گوگل با شمار زیادی از سایت هایی که تا آن لحظه حتی نام آن ها را نیز نشنیده ایم، آشنا شویم. به همین علت چندسالی است که طراحی وب سایت های مبتنی بر استانداردهای موتورهای جستجو به منظور کسب رتبه بالاتر در جستجوهای مرتبط، در زمره دغدغه های اصلی طراحان سایت قرار گرفته است.

یک شوخی معروف در بین طراحان سایت وجود دارد که اگر می خواهی یک جنازه را مخفی کنی، آن را در صفحه دوم گوگل قرار بده! این طنز مبین یک واقعیت مهم در طراحی سایت است: اگر سایت شما Search Engine Friendly طراحی نشود، هیچ وقت دیده نخواهید شد.

در ابتدای داغ شدن بحث SEO، بسیاری از افراد به دنبال راه های میانبر و به اصطلاح خودمانی “بزن و دررو” برای بهبود رتبه خود در جستجوها افتادند. استفاده از بانک کلیک، تگ های متای بی شمار و … در ابتدا بسیار جوابده و موفق بود. منتها زمانی که در طرف مقابل شما کمپانی های غول پیکری نظیر گوگل، مایکروسافت و یاهو قرار گرفته اند، مطمئنا این راه ها دارای عمر کوتاهی بوده و به سرعت شناسایی و غیرموثر می شوند.

امروزه الگوریتم های رتبه بندی و استخراج محتوا در سامانه های جستجو نظیر گوگل به حدی پیشرفت کرده اند، که تقریبا می توان گفت به جز اصلاحات ساختاری منطبق بر استانداردهای وضع شده توسط همان شرکت ها و همچنین بهبود و اصلاح محتوای سایت، هیچ راه میانبری برای بهبود رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو وجود ندارد.

اینجاست که استفاده از دانش فنی و تجربیات کاری تیم های مشاوره به کمک شما می آید. با استفاده از اصولی که شرکت هایی نظیر گوگل به طور متناوب در اختیار کاربران خود می گذارند و رعایت استانداردهایی که این متون فنی در اختیار طراحان سایت می گذارد، می توان تا حدود زیادی در رتبه بندی موتورهای جستجو موفقیت کسب کرد.

گام بعدی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو،تولید و یا اصلاح محتواست. الگوریتم های موتورهای جستجو مرتباً به سمت استخراج دقیق تر محتوای سایت و شناسایی میزان صحت و ارتباط آن با حوزه کاری شما می پردازند. کسب مشاوره از متخصصین در مورد نحوه نگارش، انتخاب کلمات کلیدی و …. راه کار دیگری است که شما باید در فرایند طراحی و توسعه وب سایت خود از آن بهره بگیرید. این سرفصل، هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند و طبعاً نیاز شما نیز بدان روز به روز بیشتر خواهد شد.