این سایت برای ie9 طراحی نشده است

لطفا دستگاه خود را بچرخانید.

افزونه فرم ساز برای وردپرس

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ بهاره تقی پور
بدون دیدگاه

ارتباط با مخاطبان از نیاز های اساسی یک وب سایت است. این ارتباط از طریق فرم های موجود در بخش های مختلف سایت از جمله فرم تماس، فرم ثبت نام و … امکان پذیر است.

افزونه فرم ساز Contact Form 7 یکی از پرکاربردترین افزونه های وردپرس است که علاوه بر امکانات بالایی که دارد بسیار منعطف است یعنی شما می توانید با استفاده از این افزونه، انواع مختلف فرم با موضوعات متفاوت را در صفحات و بخش های مختلف سایت وردپرسی خود بدون محدودیت ایجاد کنید.

برای شروع ابتدا باید این افزونه را دانلود و نصب کنید. ساده ترین روش دانلود افزونه ها در وردپرس این است که از پنل مدیریت وارد بخش افزونه ها شده و افزودن را انتخاب کنید. در این قسمت نام افزونه مورد نظر را جستجو کرده و در نهایت آن را نصب و فعال نمایید.

پس از نصب Contact Form 7 گزینه تماس به منوی مدیریت اضافه می شود که مربوط به تنظیمات این افزونه است. با ورود به این بخش لیستی از فرم های ایجاد شده دیده می شود. پس از نصب این افزونه یک فرم به نام فرم تماس ۱ به صورت پیش فرض ایجاد می شود که می توانید به عنوان مثال از آن در صفحه تماس با ما استفاده کنید.

فرم ساز Contact Form 7

برای استفاده از فرم های ساخته شده تنها کافی است شرت کد مربوط به فرم را کپی کرده و در صفحه یا پست مورد نظر قرار دهید. این شرت کد با ایجاد فرم به صورت اتوماتیک ساخته می شود و نباید در آن تغییری داده شود.

ایجاد فرم

برای ایجاد فرم جدید، گزینه افزودن را از منوی تماس انتخاب کنید. بعد از تعیین زبان، وارد فضای ساخت فرم می شوید.

فرم ساز contact form 7

در تب فرم، لیستی از فیلد های قابل استفاده در فرم وجود دارد که می توانید با کلیک روی هر کدام از آنها، فیلد مورد نظر را به فرم اضافه کنید. همچنین در قسمت پایین این تب کد html مربوط به فرم ایجاد شده قرار دارد که می توانید ساختار آن را بنا به نیاز خود تغییر دهید.

با انتخاب هر فیلد صفحه ای باز می شود که می توانید خصوصیات آن از قبیل id، class، نام، مقادیر پیش فرض و … را تنظیم کنید.

فرم ساز Contact Form 7

هر فیلد یک تگ و یک ایمیل تگ اختصاصی دارد که مقدار آن فیلد را نگهداری می کنند. ( به عنوان مثال برای فیلد بالا تگ عبارت است از [text text-210] و ایمیل تگ برابر است با [text-210] ). تگ ها در ساختار html فرم و ایمیل تگ ها در ساختار ایمیلی که فرستاده می شود به کار می روند.

قالب بندی ایمیل

با ارسال فرم، اطلاعات تکمیل شده توسط کاربر در قالب یک ایمیل به مدیر سایت ارسال می شود. در تب پست الکترونیکی می توان محتوا و ساختار ایمیل را با استفاده از ایمیل تگ های مربوط به فیلد های قرار داده شده در فرم، قالب بندی کرد.

فرم ساز contact form 7

در صورت فعال کردن پست الکترونیکی ۲، می توانید قالب دومی را با محتوا و ساختاری متفاوت از قالب اول طراحی کنید.

پیام ها

در تب پیام، لیست کلیه پیام هایی که در شرایط مختلف، پس از ارسال فرم به کاربر نمایش داده می شود آورده شده است. شما می توانید متن پیغام ها را به صورت دلخواه تغییر دهید.

فرم ساز contact form 7

* در صورت بروز خطا در زمان ارسال فرم، پیامی مبنی بر عدم موفقیت ارسال، داده می شود. در این حالت باید تنظیمات مربوط به سرویس ایمیل خود را چک کرده و مشکل را برطرف نمایید. برای اطلاعات بیشتر مطلب اتصال سریس ایمیل وردپرس به mandrill را مطالعه کنید.

تنظیمات اضافی

در این تب می توانید تنظیمات اضافی دیگری را بر روی هر یک از فرم ها با افزودن قطعه کد هایی با فرمت خاص، اعمال کنید.

فرم ساز contact form 7

افزونه contact form 7 به صورت پیش فرض از تنظیمات زیر پشتیبانی می کند :

حالت Demo Mode : در صورتی که قطعه کد زیر را اضافه کنید تنها یک دمو از فرم نمایش داده می شود و با ارسال آن، بدون اینکه ایمیلی فرستاده شود، یک پیام  مبنی بر موفقیت در ارسال اطلاعات نمایش می دهد.

demo_mode: on

اعتبار سنجی فیلد پذیرش  (acceptance) : به صورت پیش فرض فیلد های پذیرش ( به عنوان مثال checkbox هایی که برای پذیرش شرایط در فرم قرار می گیرند و تا فعال نشوند ادامه کار امکان پذیر نیست ) مکانیزم متفاوتی با سایر فیلد ها دارد. به این معنی که محدودیت های اعتبار سنجی روی آنها اعمال نمی شود. یعنی حتی اگر این فیلد غیر فعال هم باشد هیچ پیام خطایی داده نمی شود. در صورت قرار دادن کد زیر در قسمت تنظیمات تعیین می کنید که این فیلد هم مانند سایر فیلد ها اعتبارسنجی شود :

acceptance_as_validation: on