این سایت برای ie9 طراحی نشده است

لطفا دستگاه خود را بچرخانید.

ایجاد نمودن و تنظیمات External List در شیرپوینت ۲۰۱۳

۸ اسفند ۱۳۹۴ راحله عباسی فشمی
بدون دیدگاه

برای ساخت External List در شیرپوینت نیاز به انجام مراحل زیر می باشد.

  1. فعال سازی Business Data Connectivity Service و ایجاد دسترسی روی BCS Metadata Store
  2. ایجاد یک Secure Store credentials mapping
  3. ساخت External Content Type
  4. ساخت External List
  5. ایجاد دسترسی برای External Content Type

در Central Administration ، به مسیر Application Management \Web Applications\Manage Web Applications رفته ، Web Application مورد نظر را انتخاب کرده ، روی گزینه ی Service Connections از منوی Web Applications کلیک کنید. از پنجره ی باز شده ، گزینه ی Business Data Connectivity Service را تیک بزنید تا سرویس Business Data Connectivity روی شیرپوینت فعال شود.

BDC

سپس به مسیر Central Administration\Application Management\Mange Service Applications رفته ، در تب Service Applications  ، گزینه ی New  و بعد Secure Store Service را انتخاب کنید. نام سرویس مورد نظر و سایر اطلاعات را وارد نموده و سرویس را ایجاد نمایید.

secure store

روی  Secure Store Service کلیک کرده و آن را انتخاب نمایید. در پنجره ی باز شده در تب Edit ، گزینه ی Generate New Key را انتخاب نمایید. کلمه ی رمزی را انتخاب نموده و در قسمت Pass Phrase  وارد کرده و تأیید نمایید. از تب Edit  ، گزینه ی New  را انتخاب کنید. در قسمت Target Application ID  یک نام برای مثال BCS را وارد کنید. نام نمایشی و آدرس ایمیلی جهت دریافت نوتیفیکیشن ها وارد کرده ، Target application Type  را روی Group  تنظیم کنید و کلید Next  را بزنید.

ssta

در پنجره ی بعدی مقادیر پیش فرض را انتخاب کرده و با انتخاب Next به صفحه ی بعد بروید.  در قسمت Target Application Administrators ، یوزری را که برای انجام تنظیمات Target Application به کار خواهد رفت اضافه نموده و نیز در قسمت Members ، کاربرانی  که قرار است به این Target Application ، امکان دسترسی داشته باشند را اضافه نمایید.

tt

 

cred

 

پس از اضافه شدن Target Application ، روی آن کلیک کرده ، Set Credentials  را انتخاب کنید و کاربری که قرار است  Credential  روی Secure store target application از طریق آن انجام گیرد را اضافه نمایید. حساب کاربری مورد نظر باید روی Target Database دسترسی داشته باشد.

crede

Sharepoint Designer را باز کرده ، در منوی Navigation واقع در سمت چپ صفحه ی اصلی دیزاینر ، گزینه ی External Content Types را انتخاب کنید. از منوی بالای صفحه ، گزینه ی External Content Types  را انتخاب کنید. نام و نام نمایشی آن را وارد کرده و در قسمت External System ، روی لینک موجود کلیک کنید. به منظور اضافه کردن دیتابیس ، روی گزینه ی Add Connection کلیک کنید. از قسمت Data Source Type ، گزینه ی SQL Server  را انتخاب نمایید.

bcs

نام سرور SQL و نام دیتابیسی که قرار است اطلاعات از آن خوانده شود را وارد نمایید. گزینه ی Connect With Impersonated Windows Identity را انتخاب نموده ،  در قسمت Secure Store Application ID  ، نام Target Applicationی که در مرحله ی قبل ساختیم را وارد نمایید.

پس از اضافه شدن دیتابیس ، روی جدولی که قرار است Datasource  لیست خارجی ما باشد کلیک راست کرده و گزینه ی Create all operations را انتخاب کنید. کانتنت تایپ ساخته شده را Save  کنید.

مجدداً روی External Content Type از منوی Navigation  کلیک کرده ، کانتنت تایپ مورد نظر را انتخاب نموده و پس از کلیک راست کردن روی آن ، گزینه ی External List  را انتخاب کرده ، نام لیست خارجی که قصد ایجاد آن را دارید مشخص نموده و External List  مورد نظر را بسازید.

با Publish  کردن ، لیست شما به سایت کالکشن مورد نظر اضافه می شود. در صورتی که پس از کلیک کردن روی لیست ایجاد شده در سایت کالکشن مربوطه ، با پیغام خطای Access denied By Business Data Connectivity روبرو شدید ،

aa

در Central Administration\Application Management\Manage Service Applications\Business Data Connectivity Service کلیک کرده ، External Content Type  مورد نظر را انتخاب کرده ، با کلیک کردن روی آن و انتخاب گزینه ی Set permissions ، کاربرانی که قرار است روی لیست مورد نظر دسترسی داشته باشند را اضافه نموده و دسترسی لازم را به آنها بدهید.

1212

2121